KONST / Litografier / Färglitografier 6673048
*
nr 667 3048
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, Björn Lindroth, Kustmotiv, ca 28 x 34
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 november 2010
kl 20:42:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:19:44
1
250 kr
15/11 14:32:11
2
300 kr
15/11 16:53:17
1
350 kr
15/11 17:05:52
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografier kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier motiv med kust svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:57
*
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
nr 667 3048
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografier, 2 st, Björn Lindroth, Kustmotiv, ca 28 x 34
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 10:19:44 | 1 | 250 kr |
15/11 14:32:11 | 2 | 300 kr |
15/11 16:53:17 | 1 | 350 kr |
15/11 17:05:52 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth färglitografier kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier motiv med kust svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:57